Ermenistan Turizm Komitesi Bir Kaç Yıl İçerisinde Turist Sayısının Üç Kat Artmasını Bekliyor

Spread the love

YEREVAN, May 26. /ARKA/.Ermenistan Turist Komitesi Başkanı Zarmine Zeytuntsyan “Uygulanmakta olan reformlar, alt yapıdaki ilerlemeler insan hakları ilerlemeleri pazarlama ve uluslararası destekle birlikte önümüzdeki bir kaç yılda Ermenistan’ı ziyaret eden turistlerin sayısının üç kat artmasını bekliyoruz.”  dedi.

Zeytuntsyan’a göre Ermenistan’ın turizm ülkesi olarak tanınabilirlik seviyesi çok yüksek değil. bu yüzden şuanki gayemiz Ermenistan’ı bir turizm ülkesi olarak inşa etmek.

“Biz Ermenistan’ı tarihi ve kültürel varlıklarıyla önplana çıkarıyoruz ve nasıl bir tarihimiz olduğunu ve turistlerin niçin gelmeleri gerektiğini söylüyoruz.”Zeytuntsyan said.

Ayrıca Zeytuntsyan Ermenistan’ın tanınırlığını arttırmanın en önemli yolundan birinin uluslararası medyayı ülkeye getirmek olduğunu sözlerine ekledi.

Zeytuntsyan Hindistan’ın popüler gazetelerinden birinin şuan da Ermenistan’ı ziyaret etttiğini, Filipinlerden bir başka gazetecinin ise yakın bir zamanda gelmesini beklediklerini ifade etti. Amerikan’ın popüler yemek programlarından Food Networktan bir ekip ve Rusya ve Ukraynadan gazetecilerinde Ermenistan’ı ziyarete geleceklerini söyledi.

Zeytuntsyan’a göre turizm için ikinci önemli pazarlama bileşeni ise Ermenistan’a doğrudan uçuşu olan hedef pazarlara Rusya, Körfez ülkeleri, Doğu ve Batı Avrupa ülkeleriyle birlikte çalışmak.Bu noktada büyük turizm piyasasıyla Almana önemli bir ülkelerden biri.

Zeytuntsyan Rusya ve İranda organize edilen Ermeni mutfağı ve ilham verici aktiviteleri içeren   sergilerde “Ermenistan  Benim Yedinci Hissim” başlığı ön plana çıktı. Bir başka sergi Rosturism ile birikte Rusyada “İç Pasaportla Ermenistanda Bir Hafta” sloganı altında planlandı.

“Şuanda Rus turistlerin profilleri üzerine pazar araştırması yapıyoruz.Dahası Katarla Katarada Ermenistan Günleri yapma şeklinde bir anlaşmamız mevcut.’ Zeytuntsyan ifade etti

Resmi kaynaklara göre üç yüz bin civarı turist 2017 yılının ilk çeyreğinde  Ermenistan’ı ziyaret etti; bu durum geçen sene aynı döneme göre % 18 daha fazla.

26 Mayıs 2017

Kaynak: arka.am-Arka Haber Ajansı

Bir cevap yazın